На сьогоднішній день комерційна нерухомість (офісні та виробничі приміщення, склади, торгові центри, магазини, будівлі громадського харчування, майнові комплекси тощо) більш краща, ніж житлова з точки зору інвестиційної привабливості своїх активів. Вона використовується для різної мети: оренди, ведення власного бізнесу, перепродажу інше. У багатьох випадках – це ліквідний актив, який може принести не тільки пряму фінансову вигоду, але й використовуватися як засіб виробництва в господарській діяльності компанії.

Якщо ви маєте потребу в таких об’єктах, включаючи їх оренду, до пошуку потрібного варіанту потрібно підійти з усією серйозністю і відповідальністю. Перед підписанням договору тимчасового користування у орендаря повинна бути розроблена чітка стратегія, концепція використання, бізнес-план. Адже різні види господарської діяльності висувають свої вимоги. Оцінка відповідності орендованого об’єкта прийнятій концепції дозволить отримати очікуваний результат. Однак бізнесменам важко знайти оптимальний варіант без фахівця в області оренди нерухомості.

Попит на комерційну нерухомість в Україні має тенденцію до істотного цінового коливання. Завдяки професійному підходу, в тому числі знання та постійному моніторингу ринку нерухомості, можна з високою точністю спрогнозувати найбільш вдалий період укладення відповідних угод.

При виборі особливу увагу потрібно приділяти ризикам, пов’язаним з її орендою. Спрогнозувати їх на средесрочний або довгостроковий період вкрай складно. Це і ситуація з курсом іноземної валюти, і економічний стан в країні інше.

Забезпечити прибутковість орендованого бізнесу допоможе чітка реалізація спланованої концепції, а при необхідності – модернізація, перепрофілювання об’єктів за згодою власника (у разі довгострокового використання).

Відносно орендодавця фахівець в області комерційної нерухомості допоможе не тільки спрогнозувати вдалий період для укладення угоди, знайти орендаря, але й перевірити, прозондувати його надійність.

Попереднє узгодження умов майбутнього правочину вимагає від фахівця в галузі права великої уваги, оскільки, крім необхідності укласти угоду, згідно з вимогами чинного законодавства, необхідно максимально врахувати побажання Клієнта. У більшості випадків заготовлені шаблони проектів договорів не підходять, адже вони не враховують унікальність кожного об’єкта і специфіку діяльності суб’єкта господарювання. Узгодження умов передбачає ефективне проведення переговорів. Участь адвоката в переговорному процесі дає можливість рухатися в рамках правового поля і оперативно приходити до компромісу в разі виникнення розбіжностей.

Довірившись досвідченому фахівцю в галузі права, можна бути впевненим в тому, що всі вимоги чинного законодавства будуть дотримані, а в самій угоді прописані всі істотні умови чітко і зрозуміло, враховані супутні ризики, попередньо перевірені повноваження сторони-підписанта.

Згідно зі статтею 793 Цивільного кодексу України договір найму частини капітальної будови або цілої будівлі на термін більше трьох років повинен бути в обов’язковому порядку нотаріально посвідчений.

Більш того, відповідно до Закону України «Про Державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» право оренди комерційної нерухомості, яке виникає на підставі договору, підписаного на 3 і більше роки, підлягає державній реєстрації.

Наші послуги в сфері оренди комерційної нерухомості включають в себе допомогу у вирішенні всіх основних і супутніх питань, в тому числі:

  • здачі в тимчасове користування прибуткової нерухомості;
  • підбору оптимальних варіантів для ведення бізнесу;
  • участі в переговорному процесі і узгодження умов угод;
  • складання договорів оренди і актів передачі інше.