Сімейне право дуже широко за своєю природою, оскільки воно регулює особисті і похідні майнові відносини між подружжям, дітьми, іншими членами сім’ї на основі кровного споріднення, усиновлення, спільного проживання при дотриманні певних умов. Упорядкована структура і наявність законодавчої бази сприяють міцності родини, суспільства, держави. Сімейні стосунки на Україні регулюються Конституцією, Сімейним кодексом, законами і підзаконними нормативно-правовими актами.

Найчастіше ті, хто збираються створити сім’ю або ті, хто її вже мають, не знають своїх прав і обов’язків, що може призвести до виникнення додаткових конфліктних ситуацій, які не перебувають у площині оціночних категорій «подобається – не подобається». Тоді можна самим спробувати розібратися в тонкощах юриспруденції або довіритися досвідченим фахівцям, які допоможуть з вирішенням різних проблем, в тому числі:

  • проконсультують з питань реєстрації актів цивільного стану: народження, встановлення батьківства, смерті, одруження, розірвання шлюбу, зміни імені, прізвища, по батькові. Сюди входять консультації по створенню сім’ї (умови, необхідний вік, набуття статусу подружжя, порядок реєстрації новонароджених дітей, можливість і умови зміни своїх паспортних даних, умови, при яких допускається добровільне розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя, порядок встановлення батьківства і подача необхідних документів для реєстрації в органи РАЦСу інше);
  • розроблять шлюбний договір, угоду про розподіл майна, про виховання та утримання дітей, візьмуть участь в розробці і встановленні режиму окремого проживання подружжя. Шлюбний договір може бути укладений між подружжям або тими, хто тільки збирається створити сім’ю. Він визначає майнові відносини сторін під час, а по певних моментах – навіть після шлюбу. Існують обов’язкові вимоги до письмової форми укладення контракту і його нотаріальному посвідченню. Слід зазначити, що ті, хто знаходяться в так званому цивільному шлюбі, укласти шлюбну угоду не можуть. Але вихід є. Таким особам можна укласти угоду про визначення правового режиму майна. Що повинно бути в даній угоді, які обмеження і заборони існують? Наскільки ефективним є цей документ в реальному житті і в разі рішення майнового спору в суді? На всі питання може відповісти адвокат, здійснити юридичний супровід підписання договору;
  • представлять інтереси Клієнта при розірванні шлюбу. З огляду на важке емоційне навантаження у зв’язку з розірванням шлюбу, адвокат бере на себе обов’язки не тільки з розробки стратегії, узгодження умов в разі добровільної участі сторін, а й, по суті, виступає в ролі посередника. Адже не секрет, що через взаємні претензії і звинувачення подружжя, досягти конструктиву вкрай важко. Тому, виконуючи посередницьку роль, фахівець-правознавець вирішує завдання комплексно – досягає оптимального результату при найменшому емоційному дисбалансі Клієнта. Якщо в досудовому порядку врегулювати спір не вдалося або є неповнолітні діти, адвокат представить ваші інтереси в суді. Присутність професіонала вкрай бажана в разі, якщо паралельно вирішуються питання розподілу майна, визначається місце проживання дитини, необхідно піднімати тему усунення перешкод у спілкуванні з ним одному з батьків та інше;
  • нададуть допомогу у стягненні аліментів в судовому порядку, зміну розміру аліментів. У разі, якщо один з батьків не виконує своїх обов’язків перед дитиною на його утримання, другий з них може звернутися до суду про стягнення аліментів. Причому це можна зробити, навіть перебуваючи в шлюбі. Проконсультувати, в яких випадках доцільно звертатися про зменшення або збільшення розміру аліментів, дати професійну оцінку перспектив вирішення спору, підготувати необхідні документи і безпосередньо заяву до суду – все це може зробити сімейний адвокат.

Спадкове право, хоч і є самостійною сферою правовідносин, але за багатьма позиціями стосується сімейних відносин, оскільки спадкування – це перехід майнових і деяких немайнових прав і обов’язків від спадкодавця після його смерті до спадкоємця (спадкоємців).

У зв’язку з цим в процесі складання заповіту, безпосередньо під час прийняття спадщини і розпорядження ним виникає маса незрозумілих або спірних ситуацій, допомогти у вирішенні яких береться адвокат.

Консультації з питань заповіту, права на спадщину за законом, на обов’язкову частку у спадщині, усунення від права на спадкування, спадкування певних видів майна, щодо вирішення питань, пов’язаних з виконанням заповіту, оформленням права на спадщину, відновленням термінів на його прийняття в судовому порядку , допомога в складанні спадкового договору – це і багато іншого швидко і ефективно вирішується разом з нами.