Конфлікти, що виникають у зв`язку з правом користування, володіння і розпорядження майном, складають окремий вид спорів. В судовому порядку підлягають до розгляду спори про визнання права власності на майно. Причому не має значення його вартість, категорія, вид, стан. Основні причини звернення позивачів до суду:

  • Правовстановлюючі документи на рухоме або нерухоме майно не відповідають вимогам чинного законодавства або вони відсутні;
  • Наявність неточностей в договорах купівлі-продажу, укладених у простій письмовій формі, або моментів, що прямо суперечать закону;
  • Визнання права власності на об’єкт нерухомості в новобудовах;
  • Відсутність державної реєстрації у випадках, коли це необхідно (наприклад, реєстрація нерухомості).

Окрема категорія справ – це суперечки про самовільно зведені будівлі. За загальним правилом наймач, який перепланував або переобладнав житло, підсобне приміщення без згоди власника, зобов’язаний здійснити дії, які повернуть приміщення в первісний стан. Причому зробити наймач це повинен за свій рахунок. Що стосується безпосередньо самовільного будівництва, то така особа не вважається власником даного об’єкту. У зв’язку з наявністю великої кількості різнопланових ситуацій, вкладених грошових коштів і матеріальних ресурсів в об’єкти самовільного будівництва, захистити інтереси клієнта в суді зможуть тільки досвідчені адвокати.

Майнові спори виникають також у зв’язку визнанням недійсними договорів дарування, купівлі-продажу, інших угод. Іноді необхідно в судовому порядку доводити наявність фактів насильства, введення в оману особи, який дарував або продавав будинок, квартиру, машину по значно нижчою ціною. В даному випадку дуже важливо оперативно реагувати на подібні угоди, оскільки при зволіканні можливе переоформлення власності на третю і навіть четверту особу.

Необхідність у виділенні частки зі спільної власності виникає, як правило, при розлученні, в питаннях спадкування або ж у разі стягнення боргу з особи, яка має загальну або часткову спільну власність. Між пайовими власниками будинку, квартири часто виникають розбіжності, пов’язані з порушенням прав одного з них. І якщо хто-небудь вирішує продати свою частину, робити це потрібно у відповідності до чинного законодавства. У судовому провадженні у зв’язку з цим розглядаються справи про порушення права переважної купівлі іншого власника, яке регламентовано статтею 362 Цивільного Кодексу України.

Позови (заяви) про звільнення арештованого майна подаються на стадії виконання судових рішень (як правило, якщо воно не належить відповідачу або боржнику), а скарги на ухвали суду про арешт майна як забезпечувальний захід подаються у випадках необгрунтованого рішення, а також несумірної сумі позову . Таким чином, захищаються інтереси не тільки боржників або стягувачів у виконавчому провадженні, а й третіх осіб.

Наші послуги включають в себе допомогу у вирішенні безлічі майнових суперечок, в тому числі:

  • Визнання права власності на рухоме і/чи нерухоме майно або зняття з нього арешту;
  • Визнання договорів дарування, купівлі-продажу, інших угод недійсними;
  • Виділення частки зі спільної власності;
  • Визнання права власності на прибудовану частину житлового будівництва;
  • Спори про самовільне будівництво та ін.