Сімейні суперечки на перший погляд прості для вирішення, насправді можуть бути досить складними, а судові розгляди – тривалими за часом.

Справа про розлучення – здавалося б, що є простіше? Одна сторона подала заяву до суду з мотивуванням – «не зійшлися характерами», «не хочу жити разом». Зрештою, все одно розведуть. Все вірно, однак багато хто просто не наважуються піти на такий крок не через те, що хочуть розірвати свої відносини, а через острах наслідків – а раптом чоловік відсудить дитину, а раптом вижене з дому і залишить ні з чим, а може, не дай Бог, позбавити батьківських прав та інше.

Однак розлучення в судовому порядку «тягне» за собою необхідність вирішити інші суперечки, які за своєю природою є похідними сімейних відносин, але процесуально більш складні. Крім того, у позивачів, які самостійно подають заяву до суду про розірвання шлюбу, виникають проблеми в плані вдалого вирішення спору в ситуаціях, коли вони не знають реальне місце проживання відповідача, а сам позов взагалі залишиться без розгляду, якщо чоловік і жінка мають дітей у віці менше 1 року. І таких нюансів багато. Це говорить про те, що навіть прості судові розгляди можуть не виявитися такими на практиці.

У процесі розірвання шлюбу при наявності у подружжя дітей доводиться вирішувати суперечки про визначення місця проживання дитини, порядку спілкування з нею. При цьому потрібно врахувати, що суд бере до уваги не тільки її думку (при досягненні нею певного віку), а й можливість батька (матері) забезпечити її житлом, утримувати дитину. Це означає, що батько або мати повинна мати офіційний стабільний заробіток. Потрібно довести, що моральні якості особи, яка претендує на право залишити дитину у себе, знаходяться на високому рівні, а згубні звички відсутні. Збір необхідних доказів, в т.ч. характеристик з місця проживання, роботи, показання свідків та інше займають багато часу і віднімають велику кількість сил. Однак досвідчений адвокат візьме на себе всі клопоти, переконає суд в тому, що саме його клієнт забезпечить кращі умови для дитини щодо утримання і виховання.

Що робити, якщо один з подружжя не приймає участі в утриманні дітей? Чи можна стягнути аліменти, не подаючи заяву про розлучення? Як визначити пайову частину доходів відповідача по аліментах? Що краще, просити стягувати певну частину від заробітку або вимагати тверду грошову суму щомісяця? З цих та інших питань вас проконсультує професійний фахівець в галузі права.

Спадкові спори не обмежуються позовами про розподіл майна, хоча дана категорія – одна з найбільш тривалих, вимагає проведення не однієї експертизи, якщо справа стосується цінного рухомого і в будь-якому випадку – нерухомого майна. Перелік речей, які підлягають розподілу, може досягати сотні одиниць. При цьому кожна зі сторін по-своєму їх оцінює, і в разі розбіжностей знову потрібно проводити експертизу. В результаті деяке майно виявляється неподільним, що також ускладнить вирішення спору.

Окрема категорія справ – відновлення строку для прийняття спадщини. У зв’язку з тим, що законодавчо встановлені чіткі терміни для прийняття спадщини тими, хто не проживав зі спадкодавцем, на практиці є маса випадків пропуску такого строку. Відновити їх в судовому порядку іноді буває складно, а часом – навіть неможливо без наявності об’єктивних причин пропуску. Тому допомога адвоката в таких справах в переважній більшості випадків необхідна.

Таким чином, наші послуги в сфері сімейного та спадкового права включають в себе допомогу у вирішенні безлічі суперечок, в тому числі:

  • Супровід справ у суді про розлучення;
  • Визнання шлюбу недійсним;
  • Визначення місця проживання дитини та порядок спілкування з нею;
  • Поділ майна подружжя та їх боргів;
  • Позбавлення або відновлення батьківських прав;
  • Встановлення або оспорювання батьківства;
  • Встановлення факту прийняття спадщини;
  • Розподіл майна спадкодавця;
  • Відновлення строків для прийняття спадщини;

• Оскарження заповіту та інше.