У суперечках з банками велике значення має знання законодавчої бази та останні зміни в нормативно-правові акти, а також практичний досвід захисту прав та інтересів клієнта в суді.

Зменшення неустойки, пені та штрафів

Існує декілька способів для досягнення зазначеної мети. В першу чергу клієнтам банків слід знати, що термін позовної давності становить 3 роки, а щодо стягнення недоїмки – один рік. Це означає, що якщо ви перестали повертати кредит з 1 лютого 2015 року, то банк може подати на вас позов про стягнення тіла кредиту до 1 лютого 2018, а недоїмки, інших штрафних санкцій – тільки до 1 лютого 2016. Деякі фізичні особи після тривалої несплати йдуть в банк «домовлятися». Але варто в касу фінансової установи внести хоч одну гривню в рахунок погашення заборгованості, термін позовної давності відновлюється. Не закликаючи тих, хто взяв кредити не платити, тим не менш, акцентуємо увагу на тому, що банки часто «накручують» підвищені ставки, штрафи, недоїмки. Адже далеко не завжди позичальник може розібратися в нарахуваннях, навіть якщо захоче.

На практиці адвокати стикаються з ситуацією, коли справа про стягнення кредиту вже знаходиться в суді, але позичальника вмовляють в фінустанові сплатити тільки тіло кредиту і відсотки. При цьому обіцяють не подавати виконавчий лист про стягнення штрафних санкцій на примусове виконання, якщо банк виграє справу. Для цього навіть спеціально підписують окрему угоду поза рамками судового спору. Будьте уважні: всі домовленості потрібно оформляти відповідною мировою угодою в рамках судового процесу, вона підлягає затвердженню суддею. Таким чином, довірившись досвідченому адвокату, можна зменшити задоволену суму за позовом на десятки тисяч гривень.

Визнання кредитних договорів недійсними

Спробувати оскаржити існуючий кредитний договір можна шляхом пред`явлення окремого позову, не чекаючи, коли фінансова установа звернеться до суду про стягнення боргу, або зробити це, подавши зустрічну позовну заяву. Підставами для цього можуть бути ігнорування істотних умов угоди, порушення загальних принципів розумності та справедливості, передбачених Конституцією та Законами України, в зв’язку з істотною зміною обставин. Крім того, позичальник може оскаржити договір, довівши, що угода була підписана в силу тяжких обставин, у яких він опинився (наприклад, хвороба або смерть близького родича).

Оскарження дій виконавчої служби

Виконання рішення суду, як заключну стадію судового процесу, важко переоцінити. Адже вся суть і сенс в тому, щоб порушені права або інтереси були реально захищені. Це значить, що яким би добрим з професійної точки зору не був адвокат, яким би чесним і справедливим не був суддя, його рішення може бути не виконано (не стягнутий борг, не зроблено перерахунок пенсії чи іншої соціальної виплати, не виселений співмешканець, не відновлений у своїх правах виборець та ін.)

У зв’язку зі зміною чинного законодавства з 1 січня 2017 року (Закон України «Про виконавче провадження»), як не дивно, вимоги до стягувача посилилися (наприклад, необхідність сплати авансового внеску при подачі заяви, за винятком передбачених цим Законом випадків), а відповідальність виконавців зменшилася (наприклад, якщо раніше був передбачений шестимісячний термін для проведення всіх заходів примусового характеру з метою повного виконання рішення суду, то з початку 2017 року посадова особа, приймаючи виконавчий документ до виконання, не обмежена часовими рамками). Для можливого поліпшення відверто поганого стану щодо виконання судових рішень законодавець передбачив можливість функціонування приватних виконавців.

Завдання адвоката в першу чергу полягає в постійному контролі за виконавцем, і в разі необхідності – оскарження його дій (бездіяльності).

Наші послуги зі стягнення боргів і в суперечках з банками включають в себе допомогу у вирішенні багатьох питань, в тому числі:

  • визнання іпотечних і кредитних договорів недійсними;
  • поділ кредитних зобов’язань подружжя;
  • скасування окремих норм кредитного договору;
  • вивід заставного майна з-під банківської застави / арешту;
  • зменшення неустойки, пені та штрафів;
  • оскарження договорів поруки, припинення іпотеки;
  • оскарження дій виконавчої служби;
  • оскарження виконавчого напису нотаріуса;