Конфлікти, пов’язані з житлом, особливо гострі і болючі. Адже найчастіше мова йде про єдине безпечне місце для людини, притулок, дах над головою. Однак нерухомість, в якій проживають близькі люди, можуть стати зосередженням домашнього затишку і причиною розбрату, сварок одночасно. Дуже важливо в разі назрівання конфлікту або коли спір вже досяг високого емоційного градуса звернутися до професійного юриста, адвоката для врегулювання ситуації в досудовому порядку або грамотному захисті ваших інтересів безпосередньо в суді.

Наші послуги в сфері житлового права включають в себе допомогу у вирішенні безлічі суперечок, в тому числі:

  • Виселення з квартири. Слід знати, що виселення без надання іншого приміщення можливо у випадках, коли наймач або особи, які з ним проживають, систематично руйнують, іншим чином псують житло і т.д. Крім того, під виселення з власності держфонду потрапляють ті, хто самовільно зайняв квартиру, в інших, передбачених законом, випадках. Громадянам, яких виселяють з приміщень держфонду, надається інше благоустроєне житло, якщо будинок підлягає знесенню, або йому загрожує обвал, або прийнято рішення про переобладнання його в нежитловий. Таким чином, звернувшись до адвоката, наймач, власник нерухомості, член його сім’ї, може розраховувати на юридичну допомогу і підтримку.
  • Визнання особи, що втратила право користування житлом. Відповідно до Житлового кодексу України, за мешканцем державного фонду нерухомості може зберігатися право на проживання в разі його тимчасової відсутності до 6 місяців. Що стосується приватного власника, то він має право на виселення тих, хто не проживає за місцем реєстрації протягом року і більше, відповідно до Цивільного кодексу України. Різних нюансів, які можуть вплинути на результат справи в суді, дуже багато. Таким чином, захищаючи права, як власника квартири, так і члена його сім’ї, який може бути незаконно виселений, слід звертатися до фахівця в сфері права, який має практичний досвід у вирішенні подібних справ.
  • Визнання права власності на квартиру або будинок. Випадків, коли об’єкт нерухомості не зареєстрований, або на нього відсутні правовстановлюючі документи, дуже багато. В основному, це стосується будинків у сільській місцевості, коли житло будували батьки, добудовували, перебудовували без відповідних документів, а після смерті спадкоємці стикаються з проблемами в отриманні свідоцтва про право на спадщину через вищевказані причини. Для позитивного вирішення подібного роду справ у суді потрібно зібрати безліч документів, довідок. Важливу роль відіграє рік побудови, обставини, які цьому передували і т.д.

Маючи величезний досвід в сфері житлового права, ми допоможемо також в питаннях, пов’язаних з:

  • визначенням порядку користування квартирою або будинком;
  • розподілом комунальних платежів;
  • розірванням договорів купівлі-продажу об’єкта нерухомості;
  • перекладом права покупця на іншу особу та ін.